Publikuota 2022-06-20
Peržiūrėta (248)
Juodasis česnakas yra itin gurmaniškas produktas, gaunamas fermentuojant baltąjį įprastą česnaką terminio brandinimo būdu. Apdorojant česnaką šiuo būdu nenaudojami jokie konservantai ar cheminiai priedai. Natūralus brandinimas vyksta kontroliuojamoje temperatūroje ir drėgmėje maždaug 3-4 savaites. Per šį laiką baltasis česnakas praranda stiprų ir aštrų skonį, įgauna minkštą tekstūrą, saldymedžio poskonį, primenantį balzamiko actą ar sojos padažą.
..
Publikuota 2022-06-21
Peržiūrėta (155)
Fermentuojant česnaką, išsaugoma ne tik esama česnako nauda, bet ir sukuriama papildoma gausybė vitaminų bei mineralų. Dalis jų ypač naudinga mūsų plaukams.
Fermentuotas česnakas gali panaikinti daugumą problemų, susijusių su plaukais. Ypač - su jų slinkimu. Taip pat, juodasis česnakas drėkina plaukus, suteikia jiems natūralaus blizgesio bei elastingumo.
Galima rasti daugybę straipsnių vien apie šio česnako naudą plaukams, jau nekalbant apie begalę kitų teigiamų dalykų. Juodojo česnako pagrindu kuriami specialūs šampūnai, kremai, vitaminai ir t.t.
..
Publikuota 2022-06-21
Peržiūrėta (299)
Žmonės dažnai klausia - kaip ilgai gali išsilaikyti ir kur geriausia laikyti Juodąjį Česnaką?
• Jei ketinate jį suvartoti per keletą artimiausių savaičių, tuomet tam puikiausiai tiks šaldytuvas - jame fermentuotą česnaką galima laikyti apie 1 mėnesį.
• Jei norite dalį šio gardumyno atsidėti, patalpinkite jį tiesiai į šaldiklį. Jame česnakas puikiausiai išsilaiko NET iki 1 metų!
• Taip pat, jei neplanuojate atsidėti česnako į šalį ilgam, galite tiesiog surasti sausesnę ir tamsesnę vietą (jei įmanoma, arčiau žemės, nes bus vėsiau), taip fermentuotą česnaką apsaugant nuo s..
Publikuota 2022-06-22
Peržiūrėta (205)
Ar kada nors pagalvojote apie česnakų ir.... LEDŲ derinį? Skamba keistai ir nelabai skaniai?
Pasirodo, yra visiškai priešingai!
Fermentuotas česnakas išskiria tamarindo bei balzamiko acto dvelksmą su saldymedžio ir sojos padažo poskoniu, sudarydamas sodrių skonių visumą.
Neturėdamas nei česnakui būdingo aštraus kvapo, nei jam įprasto skonio, savo saldumu ne tik nepamaišo, bet ir praturtina vanilinius, pistacijų ar kitų skonių ledus.
..
Publikuota 2022-07-31
Peržiūrėta (197)
Natūralių antioksidantų galime rasti augalinės kilmės maisto produktuose, vieni iš jų - česnakai. Antioksidantai sukuria apsauginį organizmo barjerą nuo įvairių ligų bei apsaugo ląsteles nuo tam tikrų pažeidimų.
Fermentavimo procesas antioksidantų junginių skaičių tik padidina, dėl ko Juodasis česnakas tampa dar naudingesniu maisto priedu, nei paprastas česnakas.
Taip yra todėl, nes alicinas (pagrindinė česnakuose esanti veiklioji medžiaga, turinti tiosulfinato grupę ir lemianti jo gydomąsias savybes bei kvapą) fermentavimo metu paverčiamas į antioksidantų junginius, tokius kaip al..